„Nowe Życie z Bogiem”

W weekend 4-6 grudnia 2015 r., po raz pierwszy w naszej parafii odbył się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie z Bogiem” (do tej pory był prowadzony „Kurs Filipa”). Kurs poprowadziła ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa z Rzeszowa (Agnieszka i Piotr, Magda, Ania, Lidia oraz Igor) wraz z naszym nowym pasterzem ks. Mirosławem. W kursie oprócz uczestników, którzy się zgłosili uczestniczyła także nasza Wspólnota. Słuchając Słowa Bożego każdy mógł odkrywać odwieczną i bezwarunkową miłość Boga oraz oddać swe życie Jezusowi Chrystusowi Zmartwychwstałemu jako Panu.

Co to jest Nowe Życie?

Zapewne nie Ty pierwszy zastanawiasz się, co kryje się pod tym pojęciem. Jesteśmy ochrzczeni, jesteśmy w Kościele, chodzimy raz w tygodniu na Mszę Św., czasem się modlimy, jednak często widzimy, że czegoś nam brakuje. Często, pomimo pobożnych praktyk, nie mamy w sobie prawdziwego życia. Żyjemy fizycznie, rozwijamy się umysłowo, ale duchowo jesteśmy martwi. Przyjmując Sakrament Chrztu Świętego staliśmy się dziećmi Bożymi, czyli otrzymaliśmy w darze to samo życie, które jest w Bogu. Mimo to nie czujemy się kochani, brak nam wewnętrznego pokoju i radości, nie mamy w sobie zdolności do kierowania się w życiu miłością przebaczającą i ofiarną, uważamy, że coś się w tym mechanizmie „popsuło” i przez to „nie zadziałał”. Zmienić to może Jezus Chrystus , który kierowany miłością przyszedł na ziemię, abyśmy „życie mieli w obfitości”. W historii Kościoła zaufało Mu już wielu ludzi, którzy weszli z Nim jako Żywym Bogiem w relację i nie zawiedli się. Dlaczego nie mielibyśmy uczynić tego, co oni?

Co to jest kurs?

Kurs jest to forma rekolekcji, w której poza teorią jest miejsce na naszą odpowiedź. W czasie kursu, głoszona jest Ewangelia, czyli dobra nowina o Zbawieniu. Często, będą to treści dla nas już znane, które mogą być dla nas obojętne, albo mogą zmienić nasze życie. Bez decyzji życie się nie zmienia, dlatego w czasie kursu, każdy może dać Bogu swoją odpowiedź.

Kurs Nowe Życie z Bogiem pomaga odkryć w nowy sposób podstawowe prawdy naszej wiary, by móc je przyjąć jako swoje i nimi żyć na co dzień. Daje możliwość spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem, Bogiem Żywym poprzez Słowo Boże. Bóg w tym czasie, dotyka każdego serca, które tylko zechce otworzyć się na Niego. On nieustannie szuka Cię, ponieważ bardzo Cię kocha!

Zapraszamy na kolejne kursy!

Źródło: SNERz