Pielgrzymka na La Salette

W dniach 28 lipca – 3 sierpnia 2017 r. odbyła się II Pielgrzymka Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji (SSNE) do Sanktuarium Matki Bożej w La Salette we Francuskich Alpach. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób z Mrągowa, Olsztyna, Warszawy, Rzeszowa i Krakowa wraz z pasterzami – ks. Jackiem Gorzelanym MS, ks. Franciszkiem Sikorą MS i ks. Mirosławem Opielą MS. Naszą Wspólnotę reprezentowało 11 osób.

W otoczeniu przepięknych gór spotykaliśmy się codziennie na wspólnych modlitwach, konferencjach, Eucharystii i apelu Maryjnym.

Myślą przewodnią tego czasu były słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza Królestwo Boże w was jest (Łk 17, 21). Te słowa poprowadziły nas do odkrycia skarbu, wokół którego zbudowane są nasze Wspólnoty SSNE. Skarbem tym jest głoszone przez Matkę Boską Saletyńską – Pojednanie – z Bogiem, drugim człowiekiem i z samym sobą. To duchowość pojednania buduje i umacnia naszą Saletyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, pozwala nam rosnąć w naszym powołaniu, uzdalnia nas do wychodzenia do innych  z miłością, nadzieją, wiarą i pragnieniem dzielenia się Słowem Bożym.

Czas Pielgrzymki był niezwykle intensywny, przepełniony rozważaniami, refleksjami, rozmowami, modlitwami. Przeżywaliśmy go zarówno wspólnie w grupie ale także każdy indywidualnie – sam na sam z Panem Bogiem – na przepięknych górskich szlakach.

Chwała Panu

Ewa