Wspólnotowe świętowanie Narodzenia Pana

Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o radosnym wydarzeniu przyjścia na świat Bożego Syna … a Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas… (J 1,14).

Dzięki nim doświadczamy bliskości Dzieciątka, Jego nieskończonej miłości do nas, możemy wziąć w ramiona i przytulić tę Maleńką Dziecinę, przylgnąć do Niej z ufnością, zachwycić się, zakochać, zapragnąć i przyjąć do serca.

Święta Narodzenia Pana to ciepłe, pełne pokoju, szczęścia i życzliwości chwile, które spędzamy z rodziną i z przyjaciółmi, z tymi, których kochamy.

Nasza wspólnota wraz z bliskimi dzieliła ten niesamowity czas podczas świąteczno-noworocznego spotkania w Niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 roku.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął ciepłym powitaniem Pasterz naszej wspólnoty ks. Mirosław Opiela MS, a wzruszające życzenia złożyła odpowiedzialna Ewa Kuran. Chwilę później wspólnie wielbiliśmy Boga odmawiając Nieszpory.

Biały obrus, złocisto-czerwone stroiki i świece zdobiły nasz świąteczny stół, który zastawiliśmy przepysznymi potrawami przygotowanymi przez siostry i braci ze wspólnoty. Nie zabrakło tradycyjnych dań: barszczu czerwonego, pasztecików, śledzi czy kompotu z suszonych owoców, domowego chleba i słodkości. To był zachwycający widok, gdy wszyscy razem, po modlitwie dziękczynnej przed posiłkiem, zasiedliśmy do stołu.

Naszemu świętowaniu towarzyszyło wspólne kolędowanie, do którego z wielkim zapałem dołączyły dzieci.

Ogromnym zaskoczeniem dla naszych cudownych pociech była wizyta św. Mikołaja z prezentami. Najmłodsze dzieciaczki z ogromną radością wdrapywały się na kolana uśmiechnietego gościa, by pozować do pamiątkowego zdjęcia. Również i dorośli nie odmówili sobie tej przyjemności, żeby choć przez chwilę poczuć się jak dzieci 🙂

To był wspaniały czas, który spędziliśmy na wspólnej modlitwie, muzykowaniu, rozmowach, wspomnieniach, chwile wypełnione uśmiechem, dobrym humorem i bliskością, umocnieniem więzi i doświadczeniem wspólnoty. To błogosławiony czas, w którym Pan Jezus obdarzył nas darami i łaskami objawiając się nam w drugim człowieku…, w siostrze, w bracie, w każdym dziecku, w każdym z nas.

Chwała Panu!
Aneta