Odpust w Dębowcu

  Maryja z La Salette ciągle przywołuje do siebie swoje dzieci. Tak było również w trzecią sobotę września, kiedy mogliśmy przybyć całym środowiskiem Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji do Polskiego La Salette, którym jest Dębowiec. To właśnie w tym miejscu spotkaliśmy się wspólnie, aby jako środowisko SSNE zaangażować się w uroczystości odpustowe w Dębowcu i wykorzystać ten czas do ewangelizacji i wspólnego uwielbienia Boga. Było to doświadczenie bogactwa Kościoła w szerokim wymiarze oraz ożywienie tego, co potocznie nazywamy „tradycyjne”. Pan Bóg był dla nas hojny i łaskawy.

Czas tego spotkania wypełniała modlitwa, konferencje ks. Jana i ks. Jacka, koncert zespołu dziecięcego z Kobylanki „Turbo Anioły” i Wieczór Uwielbienia prowadzony przez zespół „Matula”. Sercem i uwieńczeniem tego dnia, była wspólna Eucharystia razem z pielgrzymami, której przewodniczył ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. Natomiast w niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystej sumie odpustowej pod przewodnictwem ks. bpa Marka Mendyka.

Wdzięczni jesteśmy Bogu i Maryi za ten czas wspólnie spędzony w tak wielkiej wspólnocie. Oprócz nas byli bracia z Krakowa, Dębowca, Rzeszowa, Kobylanki, Olsztyna i Mrągowa oraz ze Słowacji wraz z Pasterzami wspólnot.

Cały dzień był przeżywany w temacie „Zjednoczeni w charyzmacie pojednania”. Treść konferencji i modlitwa prowadziły nas w odkrywaniu i pogłębianiu daru pojednania. Ufamy, że to spotkanie zaowocuje w naszym życiu i posłudze, że będziemy żyli pojednaniem w naszych środowiskach i to pojednanie innym ogłaszać przez własne świadectwo.

Źródło: SSNE